Лофт в кухонному інтер'єрі

Лофт в кухонному інтер'єрі

Стиль лофт, при всій його своєрідності та незрівнянному промисловому колориті, зумів увійти в наші домашні інтер'єри. Він став оригінальним рішенням для оформлення спалень і віталень. Його часто можна зустріти в передпокоях, але найбільш незвично і цікаво, як не дивно, виглядає кухня в стилі лофт. А в чому, власне, її краса? Про це варто поговорити докладніше.

Індустріальний стиль оформлення кухні оцінять ті, хто любить простір. В лофт завжди багато повітря і світла. Додатковий обсяг простору додадуть оздоблені білими фарбами стелі. Крокви і труби, балки опорні стовпи відтепер не будуть чимось непривабливим, навпаки, вони стануть провідними елементами декору. Завдяки їм площа кухні набуде вигляду типового заводського цеху.

Кухню в стилі лофт прийнято ділити на своєрідні ділянки. Однак і це робиться нетрадиційним способом. У хід йдуть ширми, пересувні перегородки. З їх допомогою в приміщенні легко виділяються функціональні зони. Іноді прикордонна роль в зонуванні відводиться безпосередньо меблів.

Неоштукатурені, зяючі цегляною кладкою стіни і горбаті бетонні підлоги – це найкраще дизайнерське рішення. Часто такі поверхні імітуються штучним чином, за допомогою грубої штукатурки або плитки.

Рішення оформити кухню в подібному стилі дозволить мінімізувати вкладення в ремонт і декор приміщення. Технології і варіанти обробки доступні всім бажаючим, навіть тим верствам, які і думати про дорогих ремонтах не сміють. Елементи притаманні лофт додадуть кімнаті не просто своєрідність, а реально богемний вигляд. Це стиль молодят і холостяків, а також тих, хто зараховує себе до творчим особистостям.

Основною ідеєю індустріального інтер'єру є сусідство старих, що побачили види матеріалів і предметів з явними утилітарними слідами людини, ніби цегельної кладки, дощатої підлоги, бетонних стін, з сучасними фактурами (стеком, сталлю, хромом). Оголені цеглу та вибілені, грубо оштукатурені або пофарбовані стіни будуть відмінним фоном для ефектного включення ультрасучасних предметів обстановки і роздобутих з нагоди раритету, начебто допотопного пузатого холодильника або автомата видачі газованої води часів щасливого буття СРСР. Парадокс в сусідстві сучасного і давно забутого разом з відчуттям безмежного простору – ось запорука успіху лофт-дизайну. Гармонізувати вінтаж з модерном або іншими мінімалістичними напрямками буде непросто, але зусилля будуть гідно винагороджені.

Мрієте про лофт в інтер'єрі, але при цьому продовжуєте жити в оточенні помпезності класицизму? Геть стереотипи! Зірвіть із стін пишні шпалери і позбавте їх від ідеальної гладкості, твердою рукою збиваючи штукатурку. Якщо під її шаром виявиться цегляна кладка — можете радіти, адже для індустріального інтер'єру це основний елемент. Почистіть вашу знахідку, надавши стіні первозданний вигляд, і з її декором питання буде вирішено. Відсутність цегляної теми в інтер'єрі кухні в стилі лофт абсолютно не привід засмучуватися.

Сьогодні немає проблем з імітацією даної автентики. Достатньо купити звичайний облицювальна цегла, благо в його виборі недоліку немає. Він представлений в магазинах в широкому асортименті. Крім цього, його завжди можна пофарбувати в потрібний за інтер'єрного рішення колір. Ви можете зробити його білим, чорним, сірим, помаранчевим, червоним, та хоч фіолетовим в рожевий горошок. Найбільш креативні господарі взагалі викладають з цеглинок вигадливу, в урбаністичному дусі, мозаїку.

Працюючи над цегляними декорами кухні в стилі лофт, не перестарайтеся. Тут також потрібно почуття міри. Не варто обдирати до підстави поверхні відразу. Цілком достатньо «роздягнути» одну стіну, відвівши їй акцентну роль. Щоб зіграти на ефектності і об'ємності фактури старої кладки, оточіть нарочито грубої зону ідеально рівними ділянками штукатурки, не навантаженими декоративними рельєфами і орнаментами.

Не менш ефектний в лофт-дизайні необроблений бетон. Пофарбована в графітовий тон бетонна стіна, завжди буде безпрограшним рішенням для інтер'єру даного типу. Яскраві фарби також не є моветоном для індустріального стилю, проте в інтенсивному вирішенні варто робити лише одну із стін. Продублювати акцентний колір краще в інших інтер'єрних елементах, наприклад, меблів. Поставте на кухню яскравий м'який куточок або обідній стіл. Але на цьому свято відтінків повинен бути завершений. Решта простір доведеться декорувати класичними кольорами холодної гами і ахроматикой.

Рубрики: