Шпалери в кухонному інтер'єрі

Шпалери в кухонному інтер'єрі

Ремонт кухні... Його хочеться зробити так, щоб цій кімнаті вдалося стати реально улюбленої домочадцями. Як же буде здорово, якщо, повертаючись додому, вони будуть поспішати не до ноутбука телевізору, а на кухню, щоб побалакати за чашкою кави про минулий день. І втілити ідею сьогодні цілком можливо, якщо підібрати відповідні шпалери для стін на кухню, вдало спланувати простір і наповнити інтер'єр правильними аксесуарами.

Чому на стіну варто клеїти шпалери? Та тому що їх сучасні види просто покликані покласти кінець безликості і одноманітності стін. Шпалери допомагають наповнити кухню саме тією атмосферою, яку господарі так жадають в ній «поселити».

Пофарбувати або обклеїти? Цей майже шекспірівське питання мучить багатьох господинь, затіяли ремонт у святая святих. І як не дивно, багато хто вважає, що фарба зробить кухню похмурою. Можна заперечити, що фарби бувають різні, і серед них теж є яскраві відтінки. Але в цьому випадку кухня взагалі виходить пафосною. І відчуваєш себе в ній, наче в музеї, а не в затишному куточку, де так приємно попити чайку. Шпалери – більш цікавий варіант. Мало того, що вони доступні, так ще й з величезним декоративним потенціалом.

Про щільності. Саме вона є показником довговічності і міцності матеріалу. У щільних зразках шпалер, призначених для стін на кухню, менше пор, в яких так любить збиратися кухонні кіптява і пил.

Про стійкості до світла. Якість шпалер має бути таким, щоб вони не вигорали при попаданні на них сонця і не змінювали конфігурацію малюнка під тепловим впливом працюючої плити.

Подумайте, за яким принципом практично всі ми вибираємо шпалери? Правильно, за малюнком і забарвленням. І це, звичайно, правильно, але тільки в тому випадку, якщо ці шпалери будуть прикрашати вітальню або спальню. У випадку ж з кухнею все йде зовсім інакше. Тут головне — практичність обробки. Так які ж типи шпалер підійдуть беззастережно?

Це без перебільшення відмінний варіант. Вони щільні, вологостійкі і доступні за ціною. Таке покриття прослужить на кухонних стінах не менше десятка років.

Левова частка асортименту – це вінілові шпалери для стін з рельєфною структурою, які, з'явившись на кухні, реально вразять уяву різноманітністю декорів і квітів. Подивіться на вінілові колекції. Ці шпалери неймовірно вдало імітують фактуру циновок, тканин, штукатурки та інших матеріалів. Незвичайне, красиве, невибаглива і при всьому цьому бюджетне рішення для фонового оформлення кухні.

Шар вінілу може бути нанесений на паперову основу або флізелін. Останній варіант найбільш підходящий для конкретного приміщення. Такі шпалери просто клеяться, тому що добре лягають навіть на ідеально гладку стіну, не деформуються і, в разі чого, придатні для фарбування.

Купуючи рулони, подивіться на спосіб, яким оброблявся вініл. «Гаряче тиснення» робить шпалери більш тонкими, але, як не парадоксально, і більш міцними. Вони менше забруднюються і добре переносять чистку.

«Спінений вініл» — це більш рельєфні шпалери, ідеально відповідні для непідготовлених стін на кухні, тому що вони чудово маскують нерівності. Але ось в плані практичності їм похвастатися нічим. Поверхня цього матеріалу зовсім нетривка. Її легко подряпати, а це значить, якщо у вашому будинку є активні діти або непосидючі звірятка, то вам краще пошукати інші варіанти стіновий обробки.

Чули про шкідливі речовини в вінілі? Забудьте! Сучасні шпалери цього типу, вироблені великими компаніями, мають відмінну репутацію. Їх можна використовувати навіть в дитячих. Поверхня якісного вінілу покрита мікропорами, які випаровують вологу і «дихають», тому під покриттям не збирається конденсат і не розлучається цвіль.

Якщо ви змушені заощаджувати і купуєте більш дешеві типи вінілових шпалер, то попередньо обробіть поверхню останніх антибактеріальними і фунгіцидними складами.

 «Сам флізелін вологи не боїться, але ось наявну на ньому покриття може її впливу не витримати, тому перед покупкою шпалер для стін на кухні перевіряйте етикетку»

Флізелін є кращою основою для красивих і якісних шпалер. Він виготовляється з минулих пресування целюлозних волокон.

Флізелінові шпалери міцні на розрив. Вони не розбухають, намокнувши, не всідаються після висихання і відмінно дихають. Це найкраща для маскування тріщин. Їх легко розгладити, наносячи на поверхню, тому впоратися з обклеюванням таких шпалер для стін на кухні зможуть навіть новачки. Тут не доведеться промащувати полотна. Шпалерний клей маститься безпосередньо на стіну, що максимально спрощує і прискорює роботу.

Рубрики: