Стіна на маленькій кухні: бути чи не бути?

Стіна на маленькій кухні: бути чи не бути?

Невеликі приміщення завжди доставляють немало клопоту при організації їх простору. Малогабаритні ж кухні, взагалі здатні ввергнути господарів у справжній шок своєю мініатюрністю. Ну що може поміститися на цих нещасних п'яти або шести, а іноді навіть чотирьох квадратах? Плита, холодильник, скромний стіл? Невже повноцінний кухонний гарнітур для маленької кухні — табу?

Нічого подібного! Якщо відійти від стереотипів класичного оформлення, з його помпезністю, масивністю, монументальністю, купою декоративних елементів і придивитися до мінімалістських напрямами, то можна знайти досить оригінальні рішення. Справа в тому, що сучасні бачення інтер'єрів базуються не тільки на естетичному сприйнятті. Коником вважається – максимальна функціональність. Саме це пояснює, чому модерн, техно, хай-тек сьогодні знаходяться на піку популярності. Давайте подивимося, як справляються з завданням меблювання скромних просторів сучасні дизайнери.

Займаючись умеблюванням кухні, спочатку визначитеся у своїх бажаннях, і співвіднесіть їх з нагальними потребами, цілком можливо, що вам не варто перейматися придбанням повномірного гарнітура, у тому понятті, як ми звикли його трактувати. Вас може задовольнити «асорті» з навісних поличок, столів і консолей. У цьому аспекті є сенс влаштувати собі міні-тестування і відповісти на питання, які допоможуть вирішити, що конкретно віддати перевагу.

Більш-менш чітка картина з присутністю кухонного гарнітура, для маленької кухні, вималюється вже після визначення першої дилемою, трактующей, який функціонал покладається на даний простір. Чи буде це дійсно місце для приготування і прийому їжі або ви плануєте зробити кімнату своєрідним куточком відпочинку. А може її взагалі потрібно перетворити в кабінет за сумісництвом? Тоді і меблі в ній потрібно своєрідна, і з освітленням потрібно буде попрацювати, адже на скромній пощади повинно бути комфортно перебувати всім.

Зовсім інший підхід буде, якщо ви реалізуєте на кухні глобальні кулінарні проекти, багато печете, готуєте, консервуєте, зберігайте гори продуктів, та ще й регулярно збираєте за столом всю сім'ю.

Вам доведеться проміряти приміщення, вибрати місце для робочого трикутника і тільки після цього, врахувавши всі виявлені нюанси, почати обирати предмети обстановки. Може статися так, що стандартні пропозиції вас категорично не влаштують, тому будьте готові до замовлення індивідуальних меблів.

Можна відійти від звичних стандартів і розмістити елементи у довільному порядку. Такий спосіб у професіоналів отримав назву вільної меблювання. Кожен варіант зручний і гарний по-своєму, проте, не будь-який прийнятний для маленьких просторів. У нашому випадку повинні привернути увагу пункти 3,4 та 5.

«Якщо спиратися на такі принципи як функціональність і практичність, то кращого варіанту, ніж кутові кухонні гарнітури, для маленької кухні і шукати не варто»

Їх особливість в тому, що елементи в них розташовуються не прямолінійно, а перпендикулярно, що дуже ергономічно і дозволяє вивільнити дорогоцінну площу під повноцінну обідню зону,

За своєю формою подібні типи гарнітурів можуть мати Г-образну і П-подібний вигляд. Перші універсальні і придатні для меблювання навіть самих мізерних кухонь. Такі комплекти меблів легко вписуються в приміщення самої нестандартної планування і доречні в різноманітних стилістичних рішеннях.

З другими складніше. Дані кухонні гарнітури займають відразу три стіни, тому в надто маленькій кухні їм місця не знайдеться, але якщо є можливість їх розмістити, відмовлятися від такого варіанту не варто. Ви отримаєте достатню кількість поверхонь, як для роботи, так і для прийому їжі.

Як визначити, чи можна вам використовувати П-подібну обстановку? Знову-таки шляхом замірів. Між паралельно розташованими сторонами має залишитися хоча б двометрове простір. В іншому випадку вам буде просто тісно.

Насамперед, це компактність. Особливо це перевага помітно у кухонь, виготовлених на замовлення. Вони без праці встановлюються в просторах з будь-якими конструкційними недоліками. Більш того, стіна маскує їх і надає обстановці затишок. Таку меблі зручно монтувати. Іноді шухлядах і шафах доводиться надавати оригінальну форму, щоб вписати їх в заданий простір. В даному випадку кухонний гарнітур перетворюється в акцентну зону для інтер'єру маленької кухні, концентруючи на собі увагу, що також додає обстановці оригінальності.

На другому місці – ергономічність. Можливість раціонально розташувати всі потрібні відділення і секції позбавить від витрати часу на непотрібні дії і переміщення. У такій кухні, навіть при великому обсязі робіт, втомлюватися ви будете набагато менше, і цей факт теж додає кутовий плануванні популярності.

Кухонного гарнітуру для маленької кухні може бути надано лінійне розташування з односторонньою і двосторонньою розстановкою комплектуючих. Всі частини шикуються уздовж однієї із стін або встановлюються один навпроти одного. Багато виробників пропонують такі варіанти гарнітурів відразу з вбудованою технікою.

Присутність таких девайсів, звичайно ж, додасть кухні функціональності, залишається лише визначитися, що саме вам необхідно. Сучасні гарнітури все частіше можна бачити стоять на високих ніжках, що полегшує прибирання підлог. Висувні ящики у них забезпечені роздільниками, що забезпечує порядок у змісті кухонного приладдя.

Рубрики: