Текстиль в дизайні кухні

Текстиль в дизайні кухні

Змінити оформлення своєї квартири сьогодні дуже просто – матеріалів для внутрішнього декору в асортименті магазинів предостатньо. Однак, якщо ви не сильні в будівництві, а зробити що-небудь особисто для облаштування будинку дуже хочеться — займіться текстилем. З його допомогою можна перетворити будь-яке приміщення. У найбільшому різноманітності з'являється текстиль в інтер'єрі кухні. Сюди ви можете зшити оригінальні штори, прихватки, серветки, зробити подушечки для табуреток, купити або вишити красиві скатертини, кухонні рушники. Цей текстильний арсенал буде забезпечувати в приміщенні затишок.

Створити гарний дизайн допоможуть матеріали оригінальної фактури і забарвлення. Так, яскравий текстиль буде дуже доречний світлої кухні. Акцентні елементи додадуть обстановці життєствердних ноток. З таким декором простір навіть старої кухні буде сприйматися по-новому. Але найголовніше в цьому випадку те, що це оригінальне оформлення можна зробити самостійно, включивши свою фантазію і приклавши свої вміння. Придумайте, що б ви хотіли бачити в кухонному інтер'єрі, визначитеся з колірною палітрою і можете сміливо братися за справу. Текстилю знайдеться місце і в зоні вікна, і в робочій частині, і в куточку відпочинку.

Зміна текстилю – це відмінний спосіб реконструкції простору кухні. З появою нових штор дизайн може стати дійсно невпізнанним. Витрати на таке перетворення мінімальні, а от ефект вражаючий.

Коли мова заходить про текстилі, то багато хто бачать його лише в якості штор та занавісок і навіть не підозрюють, що з його допомогою можна задавати загальний тон приміщення і робити його дизайн більш яскравим, живим, чи що. Підібрати гармонійні композиції можна, звичайно, попросити і професійних дизайнерів, однак, знаючи деякі хитрощі, із завданням цілком реально впоратися самостійно.

Тканини в декор потрібно ретельно відбирати, розуміючи, що їх колір і візерунок повинен поєднуватися із загальною концепцією кухонного дизайну. Крім цих параметрів, які потрібно дивитися і на якість матерії. Оскільки кухня – місце з особливими умовами, то все що в ній повинно бути практичним в експлуатації. Текстиль також не повинен вбирати і зберігати сторонні запахи. Важливо, щоб він був простий і в чищенні. А ще, в кухні повинна панувати затишна обстановка, тільки в цьому випадку домочадці будуть з задоволенням проводити час на ній. Так що сміливо наповнюйте атмосферу домашнім теплом, яке найкраще передають серветки, скатертини, фартухи, рушники, термоізоляційні підставки, ляльки для заварювальних чайників. З появою такого незвичайного текстилю навіть у найбільш лаконічному й строгому інтер'єрі кухні з'являться іскорки свята.

Вироби з тканин здатні не тільки прикрасити та урізноманітнити обстановку, але і виконати роботу з корекції декору, приховавши під собою нерівності стін і інші вади обробки. У гонитві за ефектом потрібно не переборщити з фарбами і зуміти вирішити питання колірного комбінування, інакше текстиль стане прекрасним доповненням дизайну кімнати, а дратівливим незграбним плямою.

Не забувайте, що матерчаті приналежності в кухні з'являються не тільки для того, щоб висіти на стіні, їх активно використовують за прямим призначенням: прихватками знімають каструлю з плити, фартухи надягають в процесі роботи, рушниками витирають руки і т. д. Це означає, що тканини, які використовуються на виготовлення текстилю в інтер'єр кухні краще брати натуральні, начебто льону та бавовни. Синтетичним виробам краще сказати «ні». Особливо небезпечно використовувати синтетику в прихватках і рукавицях, так як вона плавиться від спеки, а травматизм на кухні нам абсолютно ні до чого. Прекрасним рішенням для кухні будуть вафельні рушники. Вони без проблем вбирають вологу і швидко висихають.

В естетичному плані текстильні елементи важливо поєднувати як між собою, так і зі стилістикою кухні в цілому. Для класичних інтер'єрів підбирайте бавовняні вироби, бажано без будь-яких аплікацій. Скатертина, серветки, штори можуть мати бахрому, рюші або елегантну вишивку. Для хай-теківського декору текстильні приналежності не передбачено, так що доведеться обходитися без них. У провансі актуальне льон і картаті або смугасті рушники.

Творити чудеса в дизайні кухні можуть і правильні колірні поєднання. Яскраві фарби текстилю в інтер'єрі кухні будуть виконувати роль акцентів, і відволікати від дрібних декоративних недоліків обстановки. У світлі інтер'єри додають текстиль зеленого, рожевого, помаранчевого кольору, в холодні– червоного і жовтого.

Рубрики: