Їдальня в класичній інтерпретації

Їдальня в класичній інтерпретації

Так вже склалося, що в інтер'єрному дизайні, як у фахівців, так і у власників житлової нерухомості, в особливій пошані вже довгі роки залишається класицизм. Якщо ви замислюєтеся про «зміни декорацій», то до цього напрямку варто придивитися уважніше. Особливо хороша їдальня в класичному стилі. Оригінальність її дизайну практично у всіх викликає жвавий інтерес.

Класичний інтер'єр помпезен і розкішний. У ньому завжди використовуються дійсно дорогі натуральні матеріали декоративні вироби авторської роботи. У ньому багато ліплення і розпису. Колірна палітра також специфічна. Це царство золотисто-бордових відтінків. Дивлячись на таку кімнату неможливо позбутися думки, що стоїш у королівських палатах.

Сьогодні порадувати себе їдальні в будинку може не кожен, тому сучасники знайшли вихід в об'єднанні функцій і поєднали їдальню з вітальні. Вийшла специфічна кімната, інтер'єр якої ідеально підходить для званих проведення сімейних вечорів і урочистостей. Їдальня-вітальня в класичному стилі взагалі вражає уяву, бо настільки елегантно і стримано її інтер'єр не виглядає ні в одній іншій інтерпретації.

Особливу витонченість їдальні надає французька класика. Ніжність вишуканої обстановки базується на грі неяскравих, немов припыленных відтінків зелені, сірого, бузкового кольорів. Їх комбінацію вдало відтіняє срібло. В їдальні групі все в дусі французької класики: на підлозі натуральний мармур, привертає красою фактури, металевий каркас столу вінчає скляна стільниця, дерев'яні елементи пофарбовані в бездоганно білий колір. На стінах часто зустрічаються авторські розпису, що представляють вашій увазі середземноморські краєвиди. З обов'язкових елементів декору виділяються дзеркала, викликають захоплення віртуозністю фігурного різання.

При розробці парадного інтер'єру в класичному стилі столовій об'єктом спотикання може стати стильні меблі, багата історичним минулим. Така кімната буде зустрічати урочистою атмосферою, яку створять поєднання золотисто-коричневого тону вільхи в екстер'єрі меблів з глибокою синявою стін. При бажанні натякнути на схожість дизайну з справжнім англійським інтер'єром обробіть підлоги паркетом в тон екзотичного для нас мербау або добре знайомого темного горіха.

Більш спокійною і неймовірно елегантною виглядає полегшена класика. Її фоновими тонами є всі представники теплого сектора нейтральній палітрі. Класичні елементи виражаються в більш витончених лініях. Шарм інтер'єру додають з позолоченими елементами декору і глянцевими натяжними стелями. Стіни зазвичай «одягають» в рідкий шовк з перламутровим відливом.

Якщо у вас є мрія, розташувати столову групу в напівкруглому еркері, краще поставте її на подіум і обраміть колонами, увінчаними ліпниною. Додайте сюди занавіски на вікна, з натуральних шовків, комфортні меблі і насолоджуйтеся благородством елегантного інтер'єру.

Класичні інтер'єри відрізняються дорожнечею і натуральністю оздоблювальних матеріалів, розкішшю меблів, фасади якої суцільно покриті декоративними елементами, важкими портьєрами з ламбрекенами.

Стіни покриті розписом, декоративною штукатуркою або обклеєні шпалерами з чудовим візерунком. Вітається гіпсова ліпнина або її імітація. Дуже добре, якщо площа їдальні дозволяє звести колони.

Підлогу завжди оформлений дорогим покриттям – паркетом, ламінатом або мармуровою плиткою. В їдальнях приватних будинків або новобудов часто можна бачити еркер. Цей елемент додає приміщенню справжню неповторність.

Зонувати їдальню в класичному стилі сучасними прийомами – нонсенс. Стилю любите неординарні рішення. У класицизмі все повинно бути зроблено у витонченій манері, дуже скромно. Якщо в їдальні передбачається поєднання декількох функціональних зон, дизайнери роблять це з допомогою таких прийомів поділу простору, при яких між ними не буде різкого переходу. Часто зони взагалі комбінуються. Наприклад, у роботі над простором класичного інтер'єру в хід йде поєднання «подіумного» методу зі світловим». Суть його в різноманітності освітлення робочої і обідньої зон і в піднятті рівня підлоги. На получившейся майданчику за традицією мають їдальню. Можна розділяти простір в класичному інтер'єрі, залучаючи до процесу аксесуари.

«Займаючись виділенням зон в їдальні, оформлюваної в класичному стилі, не намагайтеся вирішити питання, граючи контрастами»

Класика не терпить яскравості фарб. Займаючись виділенням зон в їдальні, оформлюваної в класичному стилі, не намагайтеся вирішити питання, граючи контрастами. Тут потрібно не протистояння кольорів, а їх симбіоз, тому краще себе проявлять в цій справі різні відтінки одного кольору. Як це буде виглядати на практиці? Спробуйте оформити обідню зону своєї їдальні в світло-бежевих і кремових тонах, тоді в зоні відпочинку повинні будуть з'явитися більш темні спектри, начебто кавового або коричневого.

Ще один ефектний спосіб позначення зон – гра світлом. Однак не чекайте побачити тут щось неординарне, в подібних інтер'єрах все робиться дуже традиційно. Над обідньою зоною розміщують масивні люстри з бронзи. Їх яскраве світло надає трапезі урочистість. Зону ж відпочинку висвітлюють прямо протилежно, підлоговими світильниками і розкішними бра, изливающими розсіяне світло. Таким чином, створюється спокійна атмосфера умиротворення.

«Нерідко їдальню в класичному стилі прикрашають ексклюзивними елементами зразок штучного антикваріату»

Оформляючи їдальню в класичному стилі, вам не обійтися без використання традиційних прийомів. Тонкощі обробки дійшли до нас з попередніх епох, майже не зазнавши змін. Все, що є в класичній обстановці пов'язане в єдине ціле, тобто, в такому інтер'єрі завжди проглядається декоративний мотив.

Меблі та аксесуари для класичного декору повинні виготовлятися з дорогої деревини, мармуру, гірського кришталю, оніксу, шовку, шкіри та інших натуральних матеріалів.

Важлива форма меблів. Вона повинна бути правильною і радувати око витонченістю вигинів. Нерідко їдальню в класичному стилі прикрашають ексклюзивними елементами зразок штучного антикваріату.

Позначати візуальну кордон зон можна використовуючи різні доповнення, благо інтер'єр класичної їдальні завжди сповнений декоративних елементів. Велика кількість декору в цьому випадку тільки на руку, тому що будь-яку частину кімнати можна виділити деталями несхожими на ті, якими прикрашали сусідню. Скажімо, обідню зону непогано прикрасити мармуровими скульптурами та картинами, що зображують пейзажі. Зона відпочинку потребує комфорту, тому там саме місце книг в шикарних шкіряних палітурках і гобеленам в обрамленні вінтажних рам. Особливого значення набуває в цьому куточку текстиль. Ніщо не зробить її більш затишною, ніж розкішні покривала і шовкові подушки.

Рубрики: